A Stílus Művészeti Szakközépiskola és Kollégium 2007-ben kezdte meg működését. Fenntartója a Hangsor Alapítvány. Az intézmény Mezőkovácsháza székhelyen, Békéscsaba és Szeghalom telephelyeken folytat oktatást.

A hallgatók az alábbi tanszakokon folytathatnak tanulmányokat:
zeneművészeti ág, szórakoztatózenei műfaj: billentyűs hangszerek - szintetizátor, zongora, gitár, basszusgitár, dob, ének.
táncművészeti ág: modern- és kortárs tánc.

A párhuzamos képzés keretében a tanulók 4 év alatt az érettségi vizsgára, az 5. évfolyamon az Országos Képzési Jegyzékben szereplő szakmai vizsgára készülnek.

A szakmai képzés 3+1 éves, az Országos Képzési Jegyzékben szereplő, a szakiránynak megfelelő szakmai vizsgára készít fel.

A hallgatók a 3. év végén középfokú, a 4. év végén emeltszintű OKJ vizsgát tehetnek. Az emeltszintű vizsgabizonyítvány zeneművészeti ágon szakiskolában tanári munkakör betöltésére jogosít.

Szavazás

Táncos vagy Zenész lennél a szívesebben?
Egyik sem
Zenész